Sen jak u mamy – czyli o Szumisiach słów kilka


Sen jak u mamy – czyli o Szumisiach słów kilka

Usypianie własnego dziecka jest dla początkującego rodzica bardzo trudnym zadaniem. Zwłaszcza jeżeli ten wcześniej nie miał do czynienia z niemowlętami. Z tego powodu opiekunowie nierzadko przeglądają liczne strony internetowe, by dowiedzieć się, jak skutecznie uspokoić swojego malucha. Przykładów może być sporo, jednak nie bez powodu tak często wspomina się o zabawkach emitujących biały szum, którymi są Szumisie! Przed rozjaśnieniem kwestii samych Szumisiów warto wyjaśnić, jak działa biały szum. Posiada on płaskie widmo, co oznacza, że w każdej częstotliwości natężenie dźwięku jest takie samo. Niektórym osobom kojarzy się z odgłosem wydawanym przez suszarkę lub odkurzacz. Jak działa na dzieci? Mianowicie, pociechy słysząc te dźwięki po części czują się, jak w brzuchu mamy. Tam również słyszały szum, czyli krążącą krew, bicie serca itd. Dzięki temu dziecko uspokaja się, co powoduje poczucie bezpieczeństwa i łatwiej jest mu zasnąć.

sklep z zabawkami

Sprawdź ofertę sklepu maludas.pl już teraz!

Miś Szumiś – dlaczego warto?

Opisywany produkt to pluszak wyposażony w mechanizm szumiący, który może emitować wspomniany wyżej szum, ale nie tylko, ponieważ rodzajów dźwięków jest w sumie pięć. Chodzi więc również o szum różowy (jego widmo jest bardziej strome – niskie częstotliwości są mocniejsze), odgłos bijącego serca i wód płodowych, fal morskich i padającego deszczu. Dlaczego zastosowano aż tyle dźwięków? Może się okazać, że dane dziecko lepiej reaguje na przykład na szum różowy lub inny, niż biały.

Szumisie występują w różnych postaciach. Podstawowe modele posiadają wyłącznie mechanizm szumiący, który automatycznie wycisza się po 60 minutach. Fakt ten wpływa na komfort rodziców, ponieważ ci nie muszą wyłączać zabawki samodzielnie. Bardziej zaawansowane propozycje są wyposażone na przykład w czujnik snu. Oznacza to, że kiedy dziecko obudzi się w nocy i zacznie płakać, to urządzenie wykryje ten fakt i zacznie emitować szum. Najbardziej zaawansowane modele natomiast posiadają możliwość łączenia się z aplikacją na telefon, zarówno z systemem Android, jak i iOS. Pozwala ona na sterowanie każdą funkcją, a więc umożliwia wyłączenie lub włączenie szumu, czujnika snu. Daje możliwość zmiany głośności, włączenia trybu non stop trwającego przez 12 godzin bez przerwy. Kiedy dziecko obudzi się w nocy, to – jeżeli ustawienie aplikacji będzie poprawne – zabawka wyśle powiadomienie informujący o tym zdarzeniu na telefon rodzica.

Najważniejsza jest jednak skuteczność, która pozwala wielu rodzicom zaoszczędzić sporo stresu i czasu. Jeżeli chcesz przekonać się samodzielnie, to już teraz kup Szumisia. Opinie lekarzy jasno wskazują, że zabawki pozytywnie wpływają na dzieci. Sugeruje się jednak, by umieszczając pluszaka w łóżeczku obok pociechy nie przesadzać z głośnością, ani nie włączać szumu na zbyt długi czas, ponieważ może to w pewnym stopniu opóźnić rozwój słuchowy malucha. Stosując się do tych zasad, można odczuć wyłącznie same korzyści związane ze stosowaniem Szumisiów.

Zabawki te występują w wielu wersjach. Różnią się pod względem rozmiaru i kolorystyki, dlatego każdy rodzic może wybrać model, który będzie mu odpowiadał.