Szum morza sposobem na spokojny sen dziecka


Szum morza sposobem na spokojny sen dziecka

Kiedy w rodzinie pojawia się nowe dziecko, to jednym z najtrudniejszych zadań każdego dnia jest skuteczne uśpienie niemowlaka. Sposobów na poradzenie sobie z tym wyzwaniem jest wiele, jednak nie zawsze są skuteczne, ponieważ każda pociecha jest inna. Okazuje się jednak, że wyjątkową skutecznością cieszy się szum, który potrafi w szybkim tempie uspokoić malucha. Dlaczego warto postawić na tę metodę?

Małe dzieci są wrażliwe na szum przez fakt, że były do niego przyzwyczajone przez całe dziewięć miesięcy pobytu w brzuchu mamy. Słyszały tam poruszanie się wszystkich płynów, takich jak wody płodowe, krew itd. Był on obecny cały czas, dlatego nie można się dziwić temu, że po narodzinach pociecha odczuwa niepokój. Znajduje się przecież w zupełnie nowym środowisku!

Istnieje kilka rodzajów szumu, które najlepiej działają na dzieci. Chodzi między innymi o biały szum o płaskiej charakterystyce. Oznacza to, że każda słyszana częstotliwość posiada taką samą głośność. Innym rodzajem jest różowy szum. Jego widmo jest bardziej strome, opadające. Mówiąc prościej – niskie częstotliwości są lepiej słyszalne.

Szum morza dla dzieci

Istnieje jednak dobra alternatywa dla odgłosów, którymi są różowy i biały szum. Morze, a raczej dźwięk jego fal jest bardzo podobny, jednak cechuje go większa zmienność. Kiedy dwa poprzednie są jednostajne, tak – jak można się domyślić – fale morskie stopniowo stają się głośniejsze, a potem cichsze. Co ciekawe, ich uspokajający wpływ może nie tylko uśpić dziecko, ale też zrelaksować rodzica. Szum morza dla niemowlaka kojarzy się z bezpieczeństwem, spokojem.

Miś Szumiś jako recepta na zdrowy sen!

Na rynku można spotkać ciekawe zabawki, którymi są Szumisie. To maskotki wyposażone w specjalistyczny mechanizm szumiący, mogący nie tylko wyemitować szum morskich fal, ale też wspomniany wcześniej biały i różowy szum, a także odgłos wód płodowych i padającego deszczu. Obecność pięciu rodzajów szumu jest bardzo wygodną cechą owych produktów, ponieważ istnieje niemal pewność, że któryś z nich zadziała na dziecko.

Przydatne okazują się być także poszczególne funkcje tych zabawek, na przykład fakt, że dosłownie każdy model może się wyłączyć automatycznie po 60 minutach. To bardzo wygodne, ponieważ rodzic nie musi pamiętać o samodzielnym wyłączeniu zabawki. Dochodzi do tego fakt, że trwające kilka godzin szumienie może mieć negatywny wpływ na maluszka. Poszczególne egzemplarze posiadają także czujnik snu, który sprawia, że kiedy dziecko zacznie płakać po obudzeniu się w środku nocy, to urządzenie zacznie szumieć.

Najwyższe modele posiadają możliwość łączenia się z aplikacją zainstalowaną na telefonie rodzica. To bardzo przydatne, ponieważ opiekun może otrzymać powiadomienie informujące go o tym, że niemowlę się obudziło. Do tego dochodzi możliwość sterowania wszystkimi funkcjami. Chodzi o kontrolę głośności, włączanie oraz wyłączanie zabawki, czujnika snu itd.